Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc

Niniejszy artykuł pod tytułem Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Elbląg choć miasto przyćmione przez Gdańsk należy do tych miast, w których nie da się nudzić. Jest wiele atrakcji dla dorosłych, ale również dla dzieci. Więc, jeśli jesteś na wakacjach ze swoimi pociechami musisz wiedzieć, gdzie możesz je zabrać. Oto najlepsze atrakcje dla dzieci w Elblągu.

1. Rodzinny Park Rozrywki „Nowa Holandia”

Park rozrywki usadowiony jest na powierzchni 22 hektarów, a odwiedzać można go już pod koniec kwietnia. W parku twoje dziecko będzie mogło pospinać się na trasie liniowej, a także udać się do Małpiego Gaju. W którym czeka go dwupoziomowy labirynt z przeszkodami i zjeżdżalnią prowadząca do basenu z kulkami. Twoje dziecko lubi skakać? To idealnie. Park Nowa Holandia wyposażony jest w 8 trampolin oraz tunel o 6 metrach długości. Poza tym bawić może się w mini zoo, na dmuchanej zjeżdżalni czy zwiedzić ptaszarnie i osadę wikingów.

2. Basen MOSiR Dolinka

Basen w mieście Elbląg to idealne rozwiązanie, gdy za oknem pada deszcz. Kryta pływania oferuje wiele rozrywki nie tylko dorosłym, ale także dzieciom. Można popływać w basenie rekreacyjnym albo stricte dla dzieci. Sauna i jacuzzi przyda się rodzicom dla odprężenia, gdy ich pociechy będą bawić nieopodal.

3. Elbląg – Zalew Wiślany

Zalew Wiślański to rozwiązanie, gdy chcesz trochę poczuć się z rodziną, jakbyście byli nad morzem. Można nad nim plażować, wybrać się na rejs bądź wypożyczyć sprzęt do pływania. Długa wycieczka? Nic trudnego. Wystarczy wybrać się na dłuższy spacer wzdłuż zalewu, a przy okazji wstąpić do Muzeum Zalewu Wiślanego.

4. Muzeum Archeologiczno-Historyczne

Będąc w mieście Elbląg warto zabrać swojego dziecko na wycieczkę po kulturze i historii. W muzeum można zobaczyć oryginalne artefakty, ciekawe wizualizacje czy rekonstrukcje. Wszystko zostało połączone w ciekawy i spójny przekaz. Co ciekawe muzeum sięga korzeni nordyckich, a więc dzieci poznają wikingów i jakie były ich wierzenia. Można również, oglądnąć film w 5d w małym kinie, który bardzo obrazowo pokazuje jak miasto zmieniły się na przestrzeni wieków.

5. Atrakcje dla dzieci w Elblągu  – Rejs statkiem

Obszary Elbląga są piękne, a zwiedzanie ich z pokładu statku dla dziecka będzie czymś ciekawym i wyjątkowym. Rejs rozpoczyna się na przystani Bursztyn w Buczyńcu. Fajnym aspektem jest mieszczanie się statku przez ląd, który zostanie wyciągnięty z wody przez szyny kolejowe. Taka podróż będzie trwała przez 490m.