Nazwa regionu:

Elbląg

Liczba ludności:

119 tyś.

Powierzchnia obszaru:

79 km²

Co warto zobaczyć w okolicach Elbląga?

Będąc na weekend w Elblągu warto zobaczyć i poznać całe miasto, ale również okolice obok miasta mają dużo do zaoferowania. W tym poradniku dowiesz się, gdzie możesz pojechać za miasto, aby ciekawie spędzić swój wolny czas nie tylko ze znajomymi, samemu czy będąc z rodziną. 

Elbląg i jego okolice – co warto zobaczyć poza miastem?

Rejs po Zalewie Wiślańskim – trasy, które możesz pokonać statkiem są między Tolkmicko bądź Fromborkiem, a Krynicą Morską. Jest to atrakcja,której nie można pominąć będąc w mieście Elbląg. Występujące widoki zapierają dech w piersi, a fakt, że zazwyczaj nie ma na nich tłumu ludzi może wpływać odprężająco.

Lasy Wysoczyzny Elbląskiej – to pomysł dla tych, którzy lubią chodzić po lasach. Są to lasy o pięknych trasach i zadbanych szlakach turystycznych. Warto skupić się na tzw „czarnej drodze”, która biegnie przez tereny Doliny Stradanki. Jest to magiczne miejsce, gdzie zobaczysz wiele wąwozów i mostów.

Raczki Elbląskie – to atrakcja, która była kiedyś bardzo popularna choć dziś już prawie zapomniana warto odwiedzić to miejsce. Chodzi nam dokładnie o najniższy punkt w Polsce, który wynosi 1,8m poniżej poziomu morza.

Windsurfing – pomysł dla tych, którzy uwielbiają sporty wodne. Niestety atrakcja nie działa cały rok, ale w okresie letnim praktycznie w każdym miejscu można mieć możliwość poserfowania. W okolicach Elbląga jest to bardzo popularne spędzanie wolnego czasu.

Park Pachnicowy – to idealne miejsce na relaksujący spacer pośród natury, ale także w Parku Pachnicowym można spotkać lokalną populacje rzadkiego owada czyli pachnicy dębowej. Ciekawym aspektem jest to, że spędza on prawie większość swojego życia pod postacią larwy.

Lokalne plaże i porty – chcesz udać się na wieczorny spacer? To idealnym miejscem będą lokalne plaże na których, możesz rozłożyć koc i wypić lampkę wina z osobą towarzysząca albo porty, które wprawiają swoim klimatem człowieka w stan spokoju j wyciszenia.

Okolice Elbląga to miejsca szczycące się niezwykłymi walorami natury. Piękne zalewy, lasy, plaże, kanały czy wodne sporty to idealne spędzenie czasu na wakacjach bądź krótkiego wyjazdu weekendowego.