Jak wróżyć z kart Tarota?

Niniejszy artykuł pod tytułem Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Tarot to talia kart służąca do gry, wróżenia lub medytacji. Wróżenie z kart Tarota jest sztuką odczytywania informacji z talii specjalnych kart.

Nie wystarczy jednak tylko rozłożyć karty na stole i odczytać ich znaczenie. Podczas odczytywania przyszłości z kart istotne są także: kolejność, rozłożenie oraz wzajemne relacje między kartami. Współczesna talia Tarota służącego do wróżb obejmuje standardowo 78 kart, z podziałem na dwie grupy:

  • Wielkie Arkana – 22 karty
  • Małe Arkana – 56 kart

Czy wróżenie z kart tarota jest odbierane pozytywnie?

Wróżenie z kart Tarota przez długi czas kojarzone było z czarną magią, natomiast dziś powraca do łask. Te karty podobno znają odpowiedzi na wszystkie nasze pytania, a żeby zacząć korzystać z ich wiedzy nie trzeba być wróżbitą. Tarot to jedna z najbardziej popularnych metod przewidywania przyszłości, jednak dopiero od niedawna ilustrowane talie kart stały się ogólnodostępne. Wróżenie z kart tarota bardzo szybko wzbudziło zainteresowanie użytkowników mediów społecznościowych, którzy to zaczęli używać go na swoich internetowych profilach. Na Instagramie funkcjonuje wiele kont o tematyce związanej z tarotem. Konta takie bardzo często publikują horoskopy oparte na sztuce odczytywania informacji z kart.

Kto może wróżyć z tarota?

Tarot powszechnie kojarzony jest z wiedzą tajemną, którą posiadać mogą tylko nieliczni. Przeświadczenie to spowodowane jest widokiem talii kart tarota tylko w rękach astrologów i telewizyjnych wróżbitów. Karty Tarota są ogólnodostępne i osiągalne dla każdego – nie ma żadnych przeszkód, by zacząć je stawiać. Jeżeli zdecydujesz, że przyszedł czas na zakup pierwszej talii magicznych kart sięgnij po talię Rider Waite, która najlepiej sprawdza się dla osób początkujący. Jeśli okaże się, że masz do tego dryg, z pewnością grono osób, które będą chciały poznać swoją przyszłość powiększy się, a Tobie wróżenie sprawi jeszcze więcej radości i satysfakcji.

Jak wróżyć z kart Tarota?

Na początek używaj tylko wielkich arkan, gdyż są one podstawą praktyki. W trakcie nauki rozkładaj tylko trzy karty – rozłożenie na stole większej ilości kart wymaga większego doświadczenia wróżbiarskiego. Niewielkie rozkłady są łatwiejsze, a przy tym nie powodują, że uzyskasz mniej informacji. Przed rozłożeniem i potasowaniem kart zadaj sobie pytanie, na które chcesz poznać odpowiedź. Podczas tasowania zrób trzy stosiki i lewą ręką przełóż je w kierunku do siebie. Kiedy będziesz wyciągać karty trzymaj je w wachlarzyku – tak, aby nie było widać wyciąganych kart. Pamiętaj, żeby karty wyciągać zawsze lewą ręką, gdyż symbolicznie to lewa ręka bierze, a prawa jest ręką dającą. Kiedy wybierasz karty, możesz od razu kłaść je na odpowiednie miejsca, ale pamiętaj o kolejności ich wybierania i nie odkrywaj ich od razu.

Odwiedź blog Tarot i przeczytaj jak wróżyć z kart Tarota: https://tarot-online.com.pl/blog/karty-tarota-jak-wrozyc/