Jak zrobić ładne zdjęcie na Instagram?

Niniejszy artykuł pod tytułem Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Chcesz zacząć swoją przygodę z Instagramem, ale nie wiesz jak zrobić ładne zdjęcie? Jesteś osobą, która nie lubi siebie na fotkach robionych przez kogoś? Patrzysz w lustro i wyglądasz świetnie, ale już na zdjęciu nie do końca? W tym poradniku dowiesz się co zrobić, aby twoje zdjęcia na Instagram były ładniejsze i ciekawsze.

Musisz pamiętać, że aparat zawsze wychwyci najmniejsze szczegóły, a wygląd końcowy zdjęcia zależy od wielu czynników. Dobre ustawienie aparatu, idealne światło i kąt z którego fotka jest robiona to przepis na przepiękne zdjęcia na twój profil.

Jak zrobić ładne zdjęcie na Instagram? – wybierz odpowiedni kąt

Jeśli myślisz, że wszystkie zdjęcia dziewczyn na Instagramie są stworzone dzięki przypadkowi to zdecydowanie tak nie jest. Każda z nich dobrze wie w jaki sposób ustawić się do zdjęcia, aby wyjść na nim jak najlepiej. Dlatego musisz znaleźć swój najlepszy profil twarzy albo kąt jej ułożenia gdzie będzie ona najładniej wyglądać. Pamiętaj, że świetne zdjęcie nie wyjdzie za pierwszym razem, dlatego rób ich jak najwiecej. Potem wybierzesz te, które najbardziej Ci się podoba.

Jak zrobić ładne zdjęcie na Instagram? – śledź trendy

Warto jest śledzić profile, które są popularne i mają dużo lajków pod zdjęciami. W taki sposób będzie wiadomo, który pomysł idealnie trafi w gusta potencjalnych nowych obserwatorów.

Jak zrobić ładne zdjęcie na Instagram? – wyróżnij się

Twoje zdjęcia na Instagram powinny być ciekawe i przyciągające uwagę. Choć warto śledzić trendy to nie można zapominać o oryginalności i swoim własnym stylu. Fotki powinny być robione nie więcej niż na dwóch filtrach, aby treść była spójna, ale intrygująca.

Jak zrobić ładne zdjęcie na Instagram? – światło

Najlepsze zdjęcia wychodzą przy świetle dziennym. Unikniemy wtedy nieostrych fotek, szumu i nie będzie trzeba używać lampy błyskowej, która może źle wpłynąć na jakość zdjęcia.

Jak zrobić ładne zdjęcie na Instagram? – ważny trick

Jeśli już masz wybrane odpowiednie zdjęcie do opublikowania trzeba je jeszcze obrobić. Istotnym trickiem, który poprawi wygląd fotki to jej wybielenie przed nałożeniem filtra. I nie chodzi tutaj o rozjaśnianie całego zdjęcia, ale tylko jasnych elementów. Do tego możesz użyć narzędzi do wybielania zębów i poprawiania uśmiechu.

Jak zrobić ładne zdjęcie na Instagram? – pamiętaj o hasztagach

Zdjęcia to 70% sukcesu twojego profilu. Dobranie dobrych hasztagów pozwoli na zauważenie twojego konta przez dużo większą liczbę ludzi. Opisuj zdjęcie hasztagami, które będą wiązać się z daną fotką nie tylko po polsku, ale również po angielsku.