Marihuana – jak poznać, że Twoje dziecko pali?

Niniejszy artykuł pod tytułem Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Marihuana to jeden z najłatwiej dostępnych narkotyków, nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Jeśli podejrzewasz, że twoje dziecko może palić marihuanę, ale nie zostało one przyłapane na gorącym uczynku to nasz poradnik pomoże Ci stwierdzić prawdę.

Marihuana – narkotyk nastolatków

Marihuana to rodzaj narkotyku miękkiego, który jest niedrogi i bardzo łatwy do kupienia. W środowisku młodzieżowym traktowana raczej jako umilacz czasu i nieszkodliwą używkę, więc bardzo prawdopodobne jest to, że twoje dziecko może po nią sięgnąć z czystej ciekawości bądź namawiania przez towarzystwo, w którym się obraca. Trudno uchronić je przed spróbowaniem, ale znając objawy i sposoby na rozpoznanie palenia marihuany będzie można z łatwością zaobserwować sytuacje, a później poddać kontroli.

Objawy i sposoby na sprawdzenie czy dziecko pali marihuanę

  1. Charakterystycznym zapachem dla osób zażywających tego typu narkotyk jest mdły i słodki zapach. Jeśli ubrania twojego dziecka właśnie posiadają taką woń możesz być pewny, że sam palił, albo ludzie w jego otoczeniu. Podejrzewasz, że pali w swoim pokoju? Zwróć uwagę na to, czy zbyt często wietrzy swój pokój.
  2. Przeszukując spodnie czy kurtkę swojego dziecka natrafiłeś na bibułki czy lufki? Możesz zacząć podejrzewać, że ma to użytek praktyczny. Widzisz małe, foliowe woreczki z resztką jakiejś roślin? To już oznaka, że dziecko żyje wbrew zasadom prawa i szkodzi swojemu zdrowiu.
  3. Osoba paląca marihuanę zdradzi się po wyglądzie swoich oczu. Jego powieki są opuchnięte, białka czerwone bądź żółte. A widniejące rozszerzone źrenice wraz z wymienionymi szczegółami niewątpliwe wskazuje na zażycie narkotyku.
  4. Jeśli twoje dziecko nie zachowuje się tak jak na codzień, czyli dużo mówi, śmieje się bez powodu albo siedzi w milczeniu i obserwuje otoczenie może to wskazywać na odurzenie marihuaną. Wilczy apetyt i duże pragnienie, również może być efektem zapalenia „maryśki”.
  5. Widzisz jak twoje dziecko wymiotuje? Skarży się na ból głowy i wygląda na osobę otępiałą? Może to oznaczać przedawkowanie i zatrucie organizmu. Jednak nie straszymy taki jeden niefortunny „wypadek” nie zagraża życiu, dlatego nie musisz od razu panikować. Całkiem możliwe, że to skutecznie zniechęci dziecko do ponownego zażycia marihuany.