Nazwa regionu:

Elbląg

Liczba ludności:

119 tyś.

Powierzchnia obszaru:

79 km²

Najpiękniejsze zielone tereny w Elblągu

Niniejszy artykuł pod tytułem Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc nie stanowi porady, ani nie jest materiałem edukacyjnym, a jedynie przedstawia wyłącznie opinię jego autora. Oznacza to, że wszystkie informacje, które u nas znajdziesz na temat Atrakcje dla dzieci w Elblągu – 5 miejsc należy traktować jako forma rozrywkowa, a każdą decyzję podejmować wyłącznie samodzielnie w oparciu o właśne doświadczenie oraz rozsądek. Nie tylko nie zachęcamy, ale wręcz odradzamy wykorzystywanie znalezionych tutaj informacji w każdym celu i w każdej sferze życia prywatnego oraz zawodowego.

Elbląg to jedne z miast, które obfituje w bardzo dużą ilość miejsc zielonych, gdzie można udać się na krótki spacer bądź dłuższą wycieczkę. Jeśli chcesz wiedzieć jakie są najpiękniejsze zielone tereny w Elblągu musisz koniecznie przeczytać właśnie ten poradnik.

Kanał Elbląski

To świetny pomysł dla osób, które chcą oglądać krajobraz Elbląski siedząc w łodzi. Jest to najdłuższy kanał żeglowny w Polsce, który ma 151 km długości. Co najciekawszy w tym wszystkim statki nie tylko płyną po wodzie, ale również jadą po ziemi. Kanał ze względu na swoje walory kulturowe oraz przyrodnicze został objęty ochroną prawną, a więc na niektórych odcinkach można poruszać się tylko kajakami. Jest to jedna z największych atrakcji województwa warmińsko-mazurskiego.

Park Bażantarnia

Jest to piękny leśny park obejmujący 369 hektarów. Cechuje się on górskim terenem, wzgórzami, wieloma strumykami, tajemniczymi jarami oraz zboczami pokrytymi bukowo-grabowym lasem. W Parku Bażantarnia do wyboru jest wiele szlaków oraz ścieżek, którymi można podziwiać ogrom wspaniałego krajobrazu. Na spacerze można dość często spotkać takie zwierzęta jak lis, sarna czy ptaki:

  • Sójka.
  • Wilga.
  • Jastrząb.
  • Słowik.
  • Dzięcioł.
  • Kos.

W lesie Bażantarnia znajduje się także malowniczo położna Góra Chrobrego. Na pewno warto wspiąć się na jej szczyt, aby podziwiać panoramę miasta Elbląga oraz jego okolic. Jeśli pogoda będzie służyła można dostrzec wody Zalewu Wiślańskiego a zimą góra ta staje się centrum sportów zimowych. Wiosna i latem działa tutaj park linowy, który jest świetną rozrywką nie tylko dla dzieci, ale również dla dorosłych. Bażantarnia ma aż 4 szlaki, którymi można wyruszyć w podróż po zielonym krajobrazie warmińsko-mazurskim. Jest to szlak okrężny, ścieżka Jaszczurek, Okólny i Kopernikowski.

Spacer Szlakiem Form Przestrzennych

Wybierając się na spacer Szlakiem Form Przestrzennych można obejrzeć miejskie rzeźby, które powstały w Elblągu w 1965 roku. Są to przeróżne stalowe konstrukcje o rozmaitych kształtach po skomplikowane i proste oraz w różnych kolorach bądź pozostawione w barwie tworzywa z których zostały stworzone. Jest ich kilkadziesiąt rozsianych po całym mieście.  Taki szlak to super wyjście jeśli ktoś lubi nowoczesną  i oryginalną sztukę.

Zobacz także: https://porady.elblag.pl/jakie-nasiona-traw-wybrac-na-trawnik