Nazwa regionu:

Elbląg

Liczba ludności:

119 tyś.

Powierzchnia obszaru:

79 km²

Opryskiwacz plecakowy – na co zwrócić uwagę przed zakupem?

Przed zakupem opryskiwacza plecakowego warto rozejrzeć się za modelem, który spełni wszystkie nasze oczekiwania. Dlatego tak ważne jest, aby zwrócić uwagę na najważniejsze funkcje, które mogą w znaczny sposób ułatwić nam prace przy roślinach.

Opryskiwacz plecakowy zakładany jest na plecy, a więc mamy możliwość pracy z większą ilością substancji na większej powierzchni. Pojemność takich opryskiwaczy sięga nawet 30 litów.

Opryskiwacz plecakowy – co powinien mieć dobry opryskiwacz?

Przede wszystkim wybrany przez nas model urządzenia powinien być idealnie dopasowany do pracy, którą będzie musiał wykonać. Przed zakupem warto więc, zwrócić uwagę na jego funkcjonalność to pozwoli na ułatwienie nam zadania podczas pielęgnacji roślin. Istnieje kilka rzeczy o których, zdecydowanie trzeba pamiętać.

  1. Lanca – regulowana długość lancy umożliwi nam dotarcie nawet do najwyższego wierzchołka rośliny.
  2. Wydajność pompy – Umożliwia ona uzyskanie odpowiedniego ciśnienia substancji oraz wyznacza jakość wymieszania cieczy w zbiorniku.
  3. Manometr – Urządzenie opryskujące powinno być wyposażone w manometr, aby można było łatwo kontrolować ciśnienie cieczy z rączki opryskiwacza.
  4. Ułatwiającą prace funkcją jest też regulacja ciśnienia, która świetnie nadaje się na dużych powierzchniach takich jak sady.
  5. Typ zasilania – To bardzo istotne. Jeśli zależy nam na wydanej i szybkiej pracy powinnismy wybrać opryskiwacz spalinowy bądź akumulatorowy. Jeśli jednak ważna jest dla nas ekologia najlepszym wyborem będzie opryskiwacz ręczny.
  6. Pojemność zbiornika – Powinna być dostosowana do powierzchni na której zostanie użyta substancja. Zawsze lepiej mieć większą pojemność, aby nie napełniać zbiornika po kilka razy.
  7. Urządzenie powinno mieć w zestawie kilka różnych dysz. Pozwalają one na oprysk różnorodnych roślin na różnym terenie.
  8. Zużycie paliwa – im mniejsze tym lepiej. Dotyczy to opryskiwacza plecakowego spalinowego.
  9. Dźwignia pompy – Warto dowiedzieć się w jaki sposób jest przystosowana obsługa dźwigni pompy. Jeśli jesteśmy osobą praworęczną dźwignia powinna być po prawej stronie, jeśli leworęczną odwrotnie. To bardzo istotne! Jeśli osoba leworęczna będzie miała dźwignie po prawej stronie to wykonanie pracy będzie dość utrudnione.

Jeśli więc szukamy dobrej jakości opryskiwacz plecakowy powinnismy zwrócić uwagę na najistotniejsze elementy wskazane w artykule, aby pielęgnacja naszych roślin była komfortowa i przyjemna.