Zaschnięty tusz do rzęs - jak go uratować?

Zaschnięty tusz do rzęs – jak go uratować?

Tusz do rzęs przyjaciel każdej kobiety lubi zasychać w najmniej odpowiednim momencie. Choć jego termin przydatności jeszcze się nie skończył możesz już z niego nie skorzystać, ale mamy na to rozwiązanie. Zobacz jak możesz uratować zaschnięty tusz do rzęs.

Zaschnięty tusz do rzęs – dlaczego często zasycha?

Wiesz dlaczego tusz przedwcześnie wysycha albo robią się w nim grudki? To nie wina producenta, ale techniki nakładania go na rzęsy. Wiele kobiet popełnia jeden błąd, który psuje jego konsystencje. Wielokrotne wkładanie i wyciąganie szczoteczki powoduje dostanie się powietrza do opakowania, a co za tym idzie wysycha.

Zaschnięty tusz do rzęs – prosty sposób

Do odratowania takiego tuszu wystarczy Ci tylko kropelki do oczu bądź płyn do soczewek. Powinnaś dodać do opakowania 3 kropelki takiego płynu, zakręcić go i po prostu dobrze wstrząsnąć. Po takiej metodzie maskara będzie gotowa do ponownego użycia.

Pamiętaj, że tusz ma ważność około 3 miesiące. Jeśli ten termin minie możesz go reanimować i używać przynajmniej do 6 miesięcy. Potem go wyrzuć.

Zaschnięty tusz do rzęs – wrząca woda

Jeśli nie masz w domu żadnych kropelek do oczu dobrym sposobem na odratowanie suchego tuszu jest wsadzenie go do naczynia z gorąca wodą na kilka minut. W taki sposób produkt zmięknie i będzie można użyć go ponownie. Zwróć uwagę, aby opakowanie było dobrze zakręcone.

Jak unikać błędów, które mogą powodować zasychanie tuszu do rzęs?

Jeśli chcesz, aby twoja mascara wytrzymała jak najdłużej, musisz pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji szczoteczki. Co powinnaś robić, aby przedłużyć jej trwałość?

  1. Wysychanie mascary może wiązać się z wielokrotnym wkładaniem i wyciąganiem szczoteczki z opakowania. Unikaj takiego nakładania i zminimalizuj ruchy przynajmniej do dwóch.
  2. Jeśli na szczotce widzisz zaschnięty tusz w postaci grudek umyj spirale pod bieżąca wodą, albo użyj płatka kosmetycznego z płynem do demakijażu.
  3. Zamykaj dokładnie tusz po każdym jego użyciu.
  4. Nie trzyj spiralą o boki opakowania z tuszem.
  5. Nie pożyczaj mascary żadnej koleżance, siostrze, a nawet mamie. W taki sposób można przenieść na produkt bakterie, które mogą powodować choroby takie jak zapalenie spojówek.

Jeśli jednak twój tusz już zaschnął nie musisz wyrzucać produktu do śmieci. Możesz wykorzystać go do wyczesywania brwi, nakładania odżywki do rzęs albo jeśli forma szczoteczki jest twoją ulubioną możesz ją użyć w nowym tuszu wymieniając spirale.